
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | PIO, SPI, UART, USB |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Data Rate | 3 Mbps |
| Current - Receiving | 39 mA |
| Current - Transmitting | 54 mA to 128 mA |
| Output Power | 17 dBm |
| Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Sensitivity (dBm) | -86 dBm |
| Standard | Bluetooth |
| Protocol | Bluetooth v2.0 +EDR, Class 1 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
